• Пам'ятки з безпеки життєдіяльності

Посібник для сім'ї "Як поводитися в надзичайних ситуаціях"

ДПРЗ-9 ГУ ДСНС Украйни у Донецькій області

ПОПЕРЕДЖАЄ!

Взимку діти полюбляють гратися в сніжки, з'їжджати з крутого берега річки чи ставка на лід, грати на льоду в хокей, ковзатися та інше. Але є правила поведінки на льоду, яких треба обов'язково дотримуватися:

- ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги;

- якщо лід почав тріщати, бігти заборонено, необхідно відходити повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду;

- якщо під ногами провалився лід, потрібно, розставивши широко руки, утримуватися на поверхні і спокійно, без різких рухів, намагатися виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшов, і повзти до берега відштовхуючись ногами від льоду;

- енергійні рухи після попадання у воду сприяють найшвидшому настанню охолодження, тому у воді необхідно робити рухи ногами і руками у повільному темпі.

При наданні допомоги людині, що провалилася під лід, до постраждалого необхідно наближатися лежачи, з розкинутими в сторони руками і ногами. Якщо поблизу є дошки, тичини або інші предмети, то їх треба використовувати для надання допомоги при ліквідації нещасного випадку. Особа, яка надає допомогу, пересувається до потерпілого на відстані, що дозволяє подати мотузку, пояс або багор. Потім необхідно відповзти назад і поступово витягти потерпілого на міцний лід. Особі, яка надає допомогу, необхідно обв'язатися мотузкою, попередньо закріпивши її на березі або в лунці твердого льоду. Коли поруч немає предметів для надання допомоги, то два – три чоловіка лягають на лід і ланцюжком пересуваються до потерпілого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає потерпілому ремінь або шарф і т.п.

Шановні дорослі! Пильнуйте за своїми дітьми! Забороняйте ігри на водоймах у осінньо-зимовий період. Нагадайте їм правила поведінки на льоду. Коли дитина потрапила у водяну пастку, нехай обовязково кличе на допомогу дорослих.

Інспекторський склад

ДПРЗ-9 ГУ ДСНС

України у Донецькій області.

340-примірників

/Files/images/як не змерзнути.jpg