• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Сторінка бібліотекаря

«Читай сучасне – читай українське»

З 01 по 31 жовтня 2023 року в межах Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

З метою втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання в нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу та бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості 25 жовтня 2023 року бібліотекарем Мирноградського ОЗЗСО було проведено книжковий дрес-код для педагогів закладу «Що читає сучасний учитель». Учасники заходу оглянули книжкову виставку «Читай сучасне – читай українське», Федорченко Е.В. здійснила бібліофреш (огляд книжкових новинок) для вчителів «10 кращих книг». Наприкінці всі присутні із задоволенням узяли участь у бук-слемі - змагалися за кращу рекламну кампанію щодо просування улюбленої книги.

/Files/images/stornka_bblotekarya/navchrk_23-24/jovten/01.jpeg/Files/images/stornka_bblotekarya/navchrk_23-24/jovten/05.jpeg

/Files/images/stornka_bblotekarya/navchrk_23-24/jovten/03.jpeg

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 1 по 31 жовтня 2022 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек уже 9 рік проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Через війну в Україні виховна робота в шкільних бібліотеках є пріоритетною, адже вони мають бути для кожної дитини осередками становлення громадянина патріота, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві. З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься під гаслом «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!».

/Files/images/stornka_bblotekarya/navchalniy_2022-2023/02.jpg

На цьому тижні у бібліотеці була відкрита виставка «Україна мати – вмій її захищати»

/Files/images/stornka_bblotekarya/navchalniy_2022-2023/01.JPG

На бібліотечному майданчику розвернувся літературний калейдоскоп «Читай українське, знай Україну!»

Усі відвідувачі можуть взяти книгу, що зацікавила їх.

/Files/images/stornka_bblotekarya/navchalniy_2022-2023/03.JPG

Бібліотекарем Федорченко Е. створена презентація «Україна – моя єдина країна» яка буде демонструватися дітям на онлайн заходах.

/Files/images/kartinki/17.png

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» ‒ прекрасне свято радості та надії.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

З історії Дня захисту дітей
Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Офіційне затвердження
Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.
ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

Символ Міжнародного дня захисту дітей
У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.


Відзначення свята в Україні
В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.
Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

/Files/images/stornka_bblotekarya/traven/05.jpg

З прадавніх часів вишиванка була для українців не просто одягом. У ній були зашифровані сакральні символи, які зберігають історію народу, його ідентичність. Сьогодні вишивка – ніби стародавній літопис, через який можна доторкнутися до історії та культури кожного куточка України

/Files/images/stornka_bblotekarya/traven/06.jpg

День вишиванки в Україні у 2022 році припадає на 19 травня. Всесвітній День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня.

Головний атрибут цього свята — вишивана сорочка вважається унікальним витвором українського народу, символом ідентифікації українців.

День вишиванки — свято, сповнене українським духом і колоритом. Воно не має жодного політичного підґрунтя і покликане популяризувати українську культуру і традиції.

Відомо, що ця подія досі не є офіційною, але свято так припало до душі українцям, що вони радісно його зустрічатимуть вже у шістнадцятий раз.

День вишиванки: історія свята

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. За її словами, її надихнув знайомий, який постійно носив вишиту сорочку. Того року вишиванки одягнула така велика кількість студентів, що згодом свято набуло міжнародних масштабів.

Тепер кожен свідомий українець одягає сорочку не лише на День Незалежності, але й у кожен третій четвер травня. Раніше в цей день організовували різні конкурси, до прикладу, «Найкраща вишиванка» чи «Найкраще фото у вишиванці».

Традиції та особливості вишиванок у різних регіонах України

http://ptaha.in.ua/page2955417.html

https://wz.lviv.ua/ukraine/

https://www.youtube.com/watch?v=JepbLWxdt-I

https://www.youtube.com/watch?v=Bq45NwC2mBs

/Files/images/stornka_bblotekarya/traven/04.jpg

ДО УВАГИ НАШИХ УЧНІВ І ВЧИТИЛІВ

Війна змінила не тільки учбовий процес в закладі, а й внесла зміни в план роботи шкільної бібліотеки.

Повідомляємо, що в період дії воєнного стану наша бібліотека надаватиме послуги та консультації у віддаленому режимі. Ви зможете віддалено працювати з нашим сайтом, адже багато хто з вас виїхав за межи міста, навіть країни.

Бібліотека рекомендує деякі корисні для навчання та самоосвіти сайти, які допоможуть в навчанні, самоосвіті, а також спільно проводити час батькам та їх дітям.

ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІОТЕКИ

Всесвітняцифрова бібліотекаhttp://www.wdl.org/

Електронна бібліотекаhttp://www.lib.com.ua/

Електронна бібліотека української літератури http://www.ukrlib.com.ua/

БІБЛІОТЕКИ

БібліотечнийсвітУкраїниhttp://www.ukrlibworld.kiev.ua/

Бібліотеки світуhttp://www.library.vanderbilt.edu/

Бібліотека Конгресу СШАhttp://www.loc.gov/

Національна бібліотека України ім. Вернадськогоhttp://www.nbuv.gov.ua/

Державна науково-педагогічна бібліотека України ім. В.О. Сухомлинськогоhttp://www.library.edu-ua.net/

Публічна бібліотека ім. Лесі Українки

http://lucl.lucl.kiev.ua/

Національна парламентськабібліотекаУкраїни

http://nplu.org/

Державна науково-технічна бібліотека України

http://ntbu.ru/

Наукова бібліотека ім. М.О. Максимовича Київського університету ім. Т.Г. Шевченка

http://www.library.univ.kiev.ua/


ДИТЯЧІ БІБЛІОТЕКИ

Державна бібліотека України для дітей

http://www.chl.kiev.ua/

Українська казкаhttp://www.kazka.in.ua/

Краматорська центральна міська бібліотекаhttp://www.book-house.org/

Найкращі сайти з прямими посиланнями на файли для електронних підручників

Електронні версії шкільних підручників можна знайти і завантажити в багатьох місцях Інтернету, але будьте уважні, так як здебільшого посилання будуть непрямими, заплутаними або навіть шкідливими. В списку нижче підібрані найкращі безпечні сайти з підручниками, більшість файлів з яких доступні для прямого завантаження в форматах DjVu и PDF. Для перегляду підручників на пристроях з операційною системою Android рекомендується використовувати програму EBookDroid. Сайти активно змінюються і якщо не виходить знайти або нормально завантажити підручник з одного сайту, то спробуйте на іншому.

https://pidruchnyk.com.ua/ Дуже зручний сайт як для перегляду в режимі онлайн, так і для завантаження підручників (прямі посилання під вікном онлайн-перегляду)

https://schoolbooks.org.ua/ Для завантаження електронної копії підручника необхідно на його сторінці клацнути правою кнопкою на "Завантажити підручник" та вибрати "Зберегти посилання як..." або аналогічний пункт меню.

https://portfel.at.ua/ Для завантаження електронної копії підручника необхідно на його сторінці клікнути по іконці PDF або DjVu поряд з зображенням книжки і в наступному вікні також вибрати "Завантажити".

https://4book.org/uchebniki-ukraina Підручник завантажиться в вигляді архіву, його необхідно буде розпакувати (програмою WinRaR або аналогічною), так як більшість пристроїв не зможуть його прочитати.

https://shkola.yccat.com/index.html Дуже гарний сайт, але для завантаження електронних копій підручників необхідно пройти просту реєстрацію.

У випадку, якщо якість завантаженого підручника невисока - пошукайте його на інших сайтах зі списку вище, дуже висока вірогідність, що там знайдеться набагато якісніший екземпляр

https://ua.lokando.com/start.php - репозитарій навчального контенту

https://www.geneza.ua/ - видавництво «Генеза»

https://bohdan-books.com/ - видавництво «Богдан»

https://svit.gov.ua/ - спеціалізоване видавництво «Світ»

https://www.osvita-dim.com.ua/ - видавничий дім «Освіта»

https://gramota.kiev.ua/ - видавництво «Грамота»

https://cnml.com.ua - центр навчальної методичної літератури

https://aston.te.ua - видавництво «Астон»

https://shkolyar.com.ua/ - видавництво «Школяр»

https://www.sicia.com.ua/ - видавництво «СИЦИЯ»

https://autta.org.ua/ - портал превентивної освіти

/Files/images/stornka_bblotekarya/traven/01.jpg

ПОСИЛАННЯ НА ЕЛЕКТРОННІ ВЕРСІЇ ПІДРУЧНИКІВ

https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/

https://pidruchnyk.com.ua/

Поради батькам

Як читати сучасним дітям

https://life.pravda.com.ua/projects/reading/2019/09/16/238093/

Як прочитати 100 книг за рік

https://life.pravda.com.ua/society/2019/09/2/238090/

Найкращі книжки світу, або Що має прочитати кожен

https://life.pravda.com.ua/culture/2011/08/15/83692/

Як креативно навчити математики молодших школярів

https://osvitoria.media/experience/yak-kreatyvno-navchyty-matematyky-molodshyh-shkolyariv/

/Files/images/stornka_bblotekarya/traven/02.jpg

Рекомендаційні списки літератури

Рекомендаційний список літератури з анотацією

(для старшого шкільного віку)

« Книги для покращення настрою»

Рей Бредбері “Ліки від меланхолії”

«Коли все втрачено, залишається надія», - стверджує герой одного з оповідань Рея Бредбері. І ці слова могли б стати епіграфом до всього збірника «Ліки від меланхолії», на сторінках якого завжди знайдеться місце для сумних посмішок і добрих чудес.

Дуглас Адамс “Автостопом по Галактиці»

Строката компанія вільних мандрівників колесить від зірки до зірки в пошуках радощів, спокою і коктейлю «Пангалактичний Гризлодер» - але невідомі сили по два рази на день нав'язують їм різноманітні високі місії з порятунку всього живого від різних мерзотників і психопатів. То з саркастичною усмішкою, то з меланхолійної посмішкою Адамс розмірковує про Сенс Життя.

Джером К. Джером “Троє в човні, не рахуючи собаки”

Неймовірна, дотепна, життєстверджуюча історія, яку розповів блискучий англійський письменник-гуморист. Повість про подорож трьох джентльменів по Темзі наповнена цікавими подіями, веселими колізіями і комічними ситуаціями, з яких герої виходять, незмінно зберігаючи почуття власної гідності.

Брати Стругацькі “Понеділок починається в суботу”

Блискуча книга російських фантастів, що стала бестселером на багато років. Молодий програміст Олександр Привалов, який мандрує на взятому напрокат автомобілі по Центральній Росії, і раптово потрапляє в дивний провінційне містечко, де стикається з безліччю дивних і незрозумілих речей, які не з'ясовних з точки зору науки.

Дженні Даунхем Дженні “Поки я жива”

Шістнадцятирічна героїня цієї книги тільки починає жити, і їй так багато хочеться встигнути. Тому вона пише список всіх своїх бажань і береться за справу. Не всі в ньому так невинно, як у її однолітків. Але лише тому, що вона багато в чому на них не схожа. А ще тому, що їй потрібно встигнути все зараз! «Поки я жива» - чесний, сміливий і неймовірно життєстверджуючий роман.

Фенні Флег “Смажені зелені помідори в кафе «Полустанок»

Якщо наблизити цей томик до вуха, то напевно можна почути чийсь сміх, плач, шум поїзда, шелест листя. Прислухайтеся до звуків, що пробивається через обкладинку, і ви дізнаєтеся про історію одного маленького американського містечка, в якому, як і всюди в світі, переплелися любов і біль, страхи і надії, дружба і ненависть. Історія ця буде розказана з такою щирістю, що запам'ятається на довгі роки, і роман Фенні Флегг стане однією з найулюбленіших книжок.

Онлайн-музеї

1.https://moemisto.ua/km/blog/14-virtualnih-muzeyiv-svitu-799.html

2.http://art-school.ks.ua/%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B5%D1%97-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8/

3.https://travelite.com.ua/bezkoshtovni-translyatsiyi-ta-onlajn-progulyanky-najkrashhymy-muzeyamy-ta-lokatsiyamy-u-sviti/

4.https://osvitoria.media/news/8-virtualnyh-ekskursij-zooparkamy-svitovymy-pam-yatkamy-i-navit-marsom/

/Files/images/stornka_bblotekarya/traven/03.jpg

Незабаром здавати підручники

Шановні класні керівники! Учні! Батьки!
Наближається кінець навчального року. Прошу подбати про підручники.

Перш ніж повернути підручники до бібліотеки, бажано переглянути їх. Кожен підручник повинен бути підписаний, підклеєний, витерті позначки.

«Бібліотерапія для дітей»

29 квітня 2021 року відбулося онлайн засідання креатив-лабораторії шкільних бібліотекарів Мирноградського відділу освіти на платформі ZOOM за темою «Бібліотерапія для дітей». Часто саме бібліотека стає для дітей місцем, де до них ставляться зі справжньою повагою, де можна поділитися своїми таємницями й проблемами, де тебе вислухають і порадять, що робити. Але як зробити це професійно, щоб не зашкодити дитині? Про це і йшлося на конференції. Завідувачка бібліотеки НВК Федорченко Е. поділилася з колегами, як за допомогою книжки можна досягнути потрібного терапевтичного впливу на дитину. Також було проведено майстер-клас зі створення терапевтичних історій для дітей.

Екскурсія до бібліотеки

«Книжка – маленьке віконце, а через нього увесь світ видно»

Кожна книга - результат праці колективу людей, дорогоцінний скарб нашого народу, держави. З метою поглиблення знань дітей про бібліотеку, правила користування нею, роботу бібліотекаря, виховання інтересу до книжок, дбайливого ставлення до них, поваги до праці бібліотекаря, розвитку естетичних почуттів під час перегляду книг учні 1-А класу НВК (класний керівник Зінов’єва М.П.) відвідали шкільну бібліотеку.

Бібліотекар Е.В. Федорченко познайомила майбутніх читачів із графіком роботи бібліотеки, правилами спілкування з книгою. Діти дізналися про різновиди книжок, які зберігаються в бібліотеці: вірші, казки, книги про тварин, природу та цікаві пригоди, словники, довідники, енциклопедії. У читальному залі малюки змогли переглянути обрані екземпляри та поділитися враженнями щодо побаченого один з одним.

Наприкінці екскурсії учні виявили бажання стати активними читачами й помічниками бібліотекаря.

Міжнародний день дарування книжок

14 лютого - Міжнародний день дарування книг, який відзначається з 2012 року. Це одне з наймолодших свят в календарі об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання.За три роки свого існування ініціатива отримала підтримку в усьому світі та продовжує знаходити нових ентузіастів і учасників. Мета заходу - надихнути людей по всьому світу подарувати книгу – бібліотеці, другу, членам родини.Саме цього дня бібліотека НВК оголошує доброчинну акцію «Подаруй бібліотеці книгу!»

З нагоди Міжнародного дня дарування книжок учні 11-х класів стали учасниками засідання шкільної Літературної вітальні. Вони принесли улюблені книжки, які їм у різні часи подарували родичі, знайомі чи друзі, зачитували з них уривки, що найбільше припали до душі, вголос, рекомендували твори для читання своїм ровесникам. Наприкінці заходу старшокласники взяли участь в акції «Подаруй бібліотеці книгу!» й подарували шкільній бібліотеці навчальний посібник з анатомії та фізіології людини «Людина». Цікаво, а яку книгу й кому подаруєте ви?

/Files/images/st_bblot_2/17.jpg

«Благословенна у віках, велична, славна і єдина…»

21 січня 2020 року з нагоди Дня Соборності України в бібліотеці НВК (бібліотекар Е.В. Федорченко) було створено викладку художньо-публіцистичної та періодичної літератури «Історичний урок єднання». Учні-члени гуртка «Літературне краєзнавство» об’єдналися навколо державного прапора під гаслом «Благословенна у віках, велична, славна і єдина…», висловивши власну позицію щодо цілісності української нації.

День визволення Донбасу

З нагоди річниці визволення Донбасу від фашистських загарбників у бібліотеці НВК було створено викладку художньої, документальної літератури та періодичних видань «Нескорений Донбас», де учні мали змогу познайомитися із фактами та подіями Другої світової війни.

/Files/images/st_bblot_2/13.jpg

Книжкова виставка «Вічно живи, Україно!»

З нагоди Дня Незалежності України в НВК було облаштовано тематичну книжкову виставку «Вічно живи, Україно!», де здобувачі освіти та працівники навчального закладу мали змогу отримати інформацію про історію незалежності України, її державних символів.

/Files/images/st_bblot_2/11.jpg/Files/images/st_bblot_2/10.jpg

Міжнародний день рідної мови

Щороку 21 лютого Україна, разом зі світовою спільнотою, відзначає Міжнародний день рідної мови. У Мирноградському НВК цей день відзначають різними заходами. В бібліотеці нашого закладу було презентовано книжкову виставку: «Читай сучасне! Читай українське!» Кожна така виставка допомагає нашим юним читачам ближче познайомитися з яскравим різноманіттям українських письменників та їх творами. Читацьку мандрівку «Без мови немає народу», та мовознавчу розвагу «Мовою своєю завжди дорожіть» провела бібліотекар Федорченко Е.В. з учнями 3-а класу. Усі ці заходи сприяють вихованню у дітей почуття любові до рідної мови, піклуванню про неї, допомогають розкривати для себе її велич й могутню силу.

Працюють бібліотекарі

31 січня 2019 року в стінах оновленої сучасної бібліотеки НВК розпочала роботу міська креатив-лабораторія «Бібліопрофі», де протягом року навчатимуться працівники шкільних бібліотек нашого міста. Тема першого заняття – «Шляхи вирішення проблеми нечитання в роботі бібліотеки НВК». Заняття пройшло в теплій, сімейній атмосфері. Завідувач бібліотеки НВК Федорченко Е.В. поділилася досвідом своєї роботи, відзначила креативність шкільних бібліотекарів, а психолог закладу Чепенко Л.М. провела воркшоп «Натхнення як стиль життя».

Заняття міської креатив-лабораторії засвідчило: творчі пошуки бібліотекарів тривають завжди, адже вся їхня робота – заради дитини!

Голокост

«Сказати хочу стільки, та мовчу… Я в пам’яті запалюю свічу» - під такою назвою відбулася хвилина пам’яті з учнями НВК біля виставочної експозиції «Шість мільйонів сердець», яку створила бібліотекар Федорченко Е.В. з приводу Дня пам'яті жертв Голокосту. Діти запалили свічки й схилили голови, вшановуючи пам’ять загиблих.

/Files/images/st_bblot_2/8.JPG

Територія закону

У межах Тижня права 10-15 грудня 2018 року бібліотекарем НВК Федорченко Е.В. було створено книжкову викладку видань про права людини «Територія закону». Учні мали змогу познайомитися з тематичними енциклопедіями та літературою з різних галузей права.

/Files/images/st_bblot_2/5.JPG

Веб-марафон «Прочитаю я вам казочку»

У межах місячника бібліотек учні 3-А класу ( класний керівник Зинов’єва М.П.) узяли участь у веб-марафоні «Прочитаю я вам казочку», приуроченому столітній річниці від дня народження В.О.Сухомлинського. Діти й учитель читали твори письменника, а бібліотекар Федорченко Е.В. створила тематичний відеофільм https://youtu.be/LhrlKNeSWLk.

/Files/images/stornka_bblotekarya/300px-ШБ,_2018.jpg

В. Сухомлинський – учитель добра та краси

/Files/images/stornka_bblotekarya/76863727.jpg

Вічно живи, Україно!

З нагоди відзначення 27-ї річниці незалежності України, 100-річчя відродження української державності бібліотекарем НВК Федорченко Е.В. було створено книжкову виставку «Вічно живи, Україно», присвячену історії українського державотворення та державній символіці України.

/Files/images/st_bblot_2/3.JPG/Files/images/st_bblot_2/1.JPG

День Соборності

Історічну мандрівку сторінками свята Соборності, яке щороку відзначається 22 січня, з учнями 6-А класу НВК біля виставки «Історичний урок єднання» здійснила бібліотекар Федорченко Е.В.

Цей захід поглибив знання учнів про історію виникнення свята Соборності

України, викликав патріотичні почуття та повагу до рідної країни.

/Files/images/natsonalno-patrotichne_vihovannya/SAM_2398.JPG

"Ти маєш право"

В рамках Тижня правових знань бібліотекар НВК створила книжкову виставку "Ти маєш право"

/Files/images/stornka_bblotekarya/SAM_2344.JPG

Голгофа голодної смерті

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку й скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

Головним у своїй діяльності щодо відзначення чергової річниці Голодомору та вшанування пам’яті його жертв бібліотекар НВК Федорченко Е.В вважає вміти донести правду сучасникам про ту страшну трагедію.Тому до цієї дати вона створила книжкову виставку пам'яті «Голгофа голодної смерті», а також узяла участь у класній годині 6-а класу, яку проводила класний керівник Лук'янчук О.М.

На заході присутні згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який криється за словом «голодомор». Бібліотекар спонукала дітей замислитись над питанням: «Крихта хліба – багато це чи мало?». Учням було запропоновано переглянути відеоролик «Голодомор. Великий злам» .

Народ України пам’ятає події свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все для того, щоб їхні нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилося

/Files/images/stornka_bblotekarya/SAM_2296.JPG

Презентація книги

3 листопада 2017 року в бібліотеці сімейного читання відбулася презентація книги «Покровський район: подорож у минуле» (Історико-краєзнавчі нариси. Книга перша), яку презентував мирноградський краєзнавець член Національної Спілки краєзнавців України Луковенко С.П. Бібліотекар НВК Федорченко Е.В. була присутня на конференції та отримала для бібліотеки нашого закладу в подарунок цю книгу.

/Files/images/stornka_bblotekarya/23172399_2148984928662434_184763966503441038_n.jpg

Захід «Шевченко йде дорогами доби»

24 жовтня в бібліотеці імені Т.Г.Шевченка м.Покровськ, відбулася презентація поетичної збірки «Шевченко йде дорогами доби» ( антологія творів присвячених Т.Г.Шевченку). Цей захід був організований Михайловим Віталієм Павловичем, членом літературного об'єднання « Літосфера». Зав. бібліотекою Федорченко Е.В. була присутня на цій презентації і мала можливість поспілкуватися з поетами м. Покровськ, а біблліотека нашого закладу поповнилася книгою про великого українського письменника Т.Г.Шевченка.

/Files/images/stornka_bblotekarya/SAM_2141.JPG

Місячник шкільних бібліотек

Хоробрі серця

До Дня українського козацтва та Дня захисника України, що відзначаються в Україні 14 жовтня, бібліотекарем НВК у стінах бібліотеки ЗОШ № 10 була організована книжкова виставка «Хоробрі серця», де була представлена література, яка розповідає про героїчне минуле та сучасні будні українського війська. Виставку відвідали учні 5-х класів, з ними бібліотекар Федорченко Е.В. провела урок юного патріота «Мандри до козацьких скарбів», під час якого присутні ознайомилися з книгами про славні козацькі традиції, історію виникнення козацтва в Україні , побут і життя козаків на Січі.

З метою формування в учнів таких понять як єдність і цілісність, герой, патріот держави, почуття поваги до захисників Вітчизни для старшокласників були проведені літературні читання: «Захисник Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність, честь».

/Files/images/stornka_bblotekarya/SAM_2080.JPG

Шановні читачі!

У світовій історії є події, які не меркнуть з часом, а залишаються навіки у пам’яті народній, передаються від батька до сина, від онука до правнука. До таких подій належить і День перемоги над фашистськими загарбниками.

Запрошуємо Вас ознайомитись з літературою книжкової виставки, яка присвячена цій події.

Прочитана книга про війну – твій подарунок до Дня Перемоги!

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА

/Files/images/Ніколи знову.gif

15 лютого в Україні вшановують учасників бойових дій на території інших держав. У цей день у стінах бібліотеки відбувся історичний годинник «Афганістан-наша пам'ять і біль» учасниками якого стали учні 8-Б класу Мирноградського НВК.

Біля виставки «Я повернуся,мамо...» бібліотекар Федорченко Е.В.розповіла дітям

про той день 15 лютого 1989 року який для багатьох став днем,коли закінчився

відлік великих втрат людських життів.

Цей день і є закінченням афганської війни для неіснуючої вже на сьогодні держави – СРСР. Тоді закрилася остання сторінка героїчного і трагічного літопису боїв. Перестали йти похоронки з Кандагару і Гардесу, Джелелебаду і Кабулу.

/Files/images/stornka_bblotekarya/SAM_1432.JPG

Книга - невичерпне джерело знань, надбаних людством протягом багатьох років. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, засвоїти соціальний дослід попередніх поколінь, прилучає, до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій. Книга - головний засіб навчання. Сьогодні гімназійна бібліотека стала справжнім центром пропаганди книги, надійним помічником педагогів у навчанні і вихованні учнів.У зв'язку з цим бібліотекар приділяє велику увагу пошуку цілеспрямованих активних форм пропаганди літератури, які забезпечують формування у гімназистів щоденної потреби в читанні книг, роботі з ними.

В бібліотеці створений алфавітний каталог, ведеться краєзнавча картотека, картотека підручників. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі книжкові полиці: «Література рідного краю»; «Безсмертний подвиг народу в Великш Вітчизняній війні»; «Історія нашого краю».
Робота з читачами:
Надання допомоги вчителям, учням у підготовці та проведенні масових заходів:
- гімназійних предметних олімпіад;
- календарних свят;
- дискусій та вікторин, бесід;
- літературних вечорів;
- годин спілкування, годин цікавого повідомлення;
- КВК
- предметних місячників тощо.
До послуг книгокористувачів:
- книжкові виставки, тематичні полиці, які знайомлять знайцікавішою літературою;
- індивідуальне інформування про нову літературу, спираючись на захоплення читачів;
- інформування вчителів про наявність методичних матеріалів ;
- навчання, практична допомога в користуванні каталогами,картотеками;
- складання рекомендаційних списків читання з найбільш цікавих питань навчальної діяльності та дозвілля;
- література для спільного читання батьків і дітей;
- широка реклама періодичних видань;
- підбір літератури за попередніми замовленнями;
- надання можливості користування сценаріями масових заходів;

Графік роботи : понеділок - п'ятниця 8.30 - 16.00 субота – 8.00 - 13.00

Запрошуємо всіх до гімназійної бібліотеки!

Бібліотека пропонує вам яскраві та незабутні зустрічі з кращими творами світової літератури.

/Files/images/б2.png

Виток спіралі інформатизації розкручується все вище і вище. Але не можна забувати, що в основі будь-якого навчального процесу лежать педагогічні технології. Інформаційні освітні ресурси повинні не замінити їх, а допомогти бути більш результативними. Вони покликані оптимізувати працевитрати викладача, щоб навчальний процес став більш ефективним. Дуже важливо, щоб нові інформаційні технології застосовувалися не замість, а разом з традиційними, класичними .
Як показує практика використання ресурсів медіатеки на уроках - підвищилася наочність уроків, з'явилася можливість оживити урок, викликати в учнів інтерес до предмету, що вивчається, підключити одночасно кілька каналів подання інформації.
Інформаційні технології не повинні впроваджуватися тотально в навчальний процес, вони мають стати контекстуальною основою для змін, оскільки:
• розширюють можливості й надають нові способи одержання інформації;
• додають до комунікативної системи нові елементи;
• задають нові форми спілкування й структурують його;
• зрівнюють позиції педагогів та учнів;
• дозволяють самореалізуватися й заявити про себе через електронні публікації та створення Інтернет-сторінок;
• уводять до системи взаємин нові авторитети й статусні позиції;
• розширюють коло спілкування й культурний обрій;
• поєднують роботу й дозвілля.

/Files/images/б3.png

Нормативно-правова документація, що регламентує діяльність бібліотеки

Наказ Міністерства освіти України від 14.05.99 № 139 ''Про затвердження Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу Міністерства освіти України''Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 р. N 1226-р ''Про затвердження плану заходів щодо розвитку бібліотечної справи на період до 2011 року''Розпорядження Кабінету Міністрів України № 1228-р від 30.09.2009 ''Про схвалення Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року''Наказ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ №22 від 03.04.2007 ''Про затвердження Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах''. Методичні коментарі, виправлення та доповнення до ''Паспорту бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу''ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення форми звіту N 80-а-рвк ''Зведена звітність державних, публічних та інших бібліотек''Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.10.2010 № 1021 ''Про надання навчальним програмам для 11-річної школи грифа ''Затверджено Міністерством освіти і науки України''Наказ Міністерства освіти і науки України від 02.11.2010 № 1044 ''Про організацію та проведення Всеукраїнського конкурсу ''Шкільна бібліотека''Наказ "Про затвердження Умов організації та проведення щорiчної Всеукраїнської акцiї "Живи, книго!" Наказ "Щодо затвердження Положення про щорічний регіональний конкурс "Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу" Ліцензійні умови надання освітніх послуг у сфері загальної середньої освітиДокументи ІФЛА для шкільних бібліотек.

Тематика бесід з виховання в учнів дбайливого ставлення до книги

1 клас

1. „Правила читання книги”

2. „ Як берегти книгу”

3. „ Звідки прийшла до нас книга”

2 клас

1. „ Книга – твій найкращий друг”

2. „ Моя книга – моє обличчя”

3. „ Дбай про книгу – джерело знань”

3 клас

1. „ Твої друзі – книги”

2. „ Книгу можна зберегти, якщо дбайливим з нею бути”

3. „ Довголіття підручника – у наших руках, діти”

4 клас

1. „ Книга – друг школяра”

2. „ Історія підручника”

3 „ Зберегти підручник – зберегти ліс”

5 клас

1. „Єдині вимоги щодо використання книги”

2. „ Безкоштовний підручник – скільки він коштує?”

3. „ Потрібен весь навчальний рік за підручниками догляд,

щоб охайним він дійшов до інших учнів згодом”

6 клас

1. „ Підручник – твій друг та помічник”

2. „ Кожна книга – результат великої праці і цю працю треба берегти”

3.„ Знаєш, чому створюється фонд підручників?”

7 клас

1. „ Безкоштовний підручник – скільки він коштує?”

2. „ Як видається підручник та виготовляються зошити?”

3. Я – книга! Я – друг твій! Будь, учень дбайливим зі мною”

8 клас

1. „ Книга в житті великих людей”

2. „ Книги про книги”

3.” Книги минулого та майбутнього”

9 клас

1. „ Книги у житті великих людей”

2.” Як самостійно працювати з книгою”

3. „ Берегти підручники – справа державної важливості”

10-11 класи

1. „ Бережливість у малому – економія у великому”

2. „ Книга в години дозвілля”

Инструкция 1. КАК ПЕРЕЛИСТЫВАЮТ КНИГУ

НЕЗНАКОМУЮ КНИГУ просматривают неторопливо и внимательно. Ее кладут на ладонь правой руки, а левой перелистывают от начала к концу. Рабочий палец – большой. Для удобства его кладут по центру страницы (там, где напечатан ее номер). Подушечкой он легонько поддевает лист снизу, с ребра и начинает его переворачивать. Четыре пальца отводят назад, и лист сам ложится другой стороной – новая страница открыта.
Книгу, лежащую на ладони левой руки, перелистывают указательным (или средним) пальцем правой, касаясь им верхнего края страниц ближе к уголку.
ПАЛЬЦЫ ДВИГАЮТСЯ РАЗМЕРЕННО, БЕЗ ЛИШНИХ УСИЛИЙ.
Если в ХОРОШО ЗНАКОМОМ тексте надо отыскать определенное место, книгу можно перелистать очень быстро. Держа на ладони левой руки, ее листают правой. Положив большой палец сверху, а четыре других снизу, захватывают часть страниц. Мягким движением четыре пальца слегка упираются в них, выгибают и подталкивают. Большой палец одновременно и придерживает листы и выпускает их – они по одному переворачиваются. Просматривая книгу с начала, действуют правой рукой, с конца – левой. ОЧЕНЬ ЦЕННЫЕ, ЛЕГКО РВУЩИЕСЯ, ТЯЖЕЛЫЕ, ТОЛСТЫЕ, С ТУГИМИ КОРЕШКАМИ КНИГИ КЛАДУТ НА СТОЛ или СТАВЯТ НА ПЮПИТР, если таковой имеется. НЕЛЬЗЯ: – прикасаться к книге мокрыми руками, – перелистывать ее с ручкой в руке, – делать резкие движения с силой, – переворачивать страницы за уголок.

Инструкция 2. КАК ПРОДЛИТЬ ЖИЗНЬ КНИГЕ

ПРОДЛИТЬ ЖИЗНЬ КНИГИ – девиз истинного книголюба
ОТЛИЧИТЬ КНИГОЛЮБА ЛЕГКО – ОН ОБРАЩАЕТСЯ С КНИГАМИ
УМЕЛО И БЕРЕЖНО. ВОТ КАК ОН ЭТО ДЕЛАЕТ:
• Берет сухими и чистыми руками
• Раскрывает, не повредив корешка
• Перелистывает, легко прикасаясь к страницам
• Обертывает книги бумагой или надевает на них обложки
• Для отметки нужных мест в тексте пользуется тонкими закладками

/Files/images/б4.jpg

• Фразы, которые хочет обдумать, еле заметно помечает карандашом
• Закончив работу, тщательно стирает эти отметки мягким ластиком
• Размышлениями о прочитанном делится со своим другом и дневником
• Возникающие при чтении мысли записывает на вложенных листочках
• Рисунки и схемы ксерокопирует или перерисовывает, глядя на них
• Текст, который еще понадобится, выписывает или конспектирует
• Понравившиеся эпизоды зарисовывает в альбом
• Закончив чтение, кладет книгу на место
• Хранит на книжных полках или в шкафах
• Переносит в чистых портфелях и пакетах

КАЖДЫЙ, КТО ТАК ПОСТУПАЕТ, МОЖЕТ НАЗЫВАТЬ СЕБЯ КНИГОЛЮБОМ! КНИГОЛЮБ – ПОЧИТАТЕЛЬ И ВЕРНЫЙ ЗАЩИТНИК КНИГИ.

Любя ее, он пользуется ею только для чтения. Книга и грязь несовместимы, и он заботится о ее чистоте. Он предусмотрителен, и в его надежных руках книге нечего опасаться.
Присмотрись, и ты увидишь, как много таких людей. Возьми с них пример, и ты тоже заслужишь уважение и благодарность окружающих.
Девиз истинного книголюба – ПРОДЛИТЬ ЖИЗНЬ КНИГИ!

Инструкция 3. КАК ВЫБИРАТЬ КНИГИ

В библиотеке собраны тысячи книг. Прочесть все невозможно! Но ты сможешь читать: – именно те, которые тебе по душе, – как раз те, которые наилучшим образом помогают справляться с заданиями, – только те, в которых содержатся правдивые и ясные ответы на твои вопросы, – наверняка те, иллюстрации в которых доставляют радость и помогают лучше понимать мысли автора.
ЭТО ВОЗМОЖНО, ЕСЛИ ЧИТАТЕЛЬ ИЩЕТ И ВЫБИРАЕТ КНИГИ ПРАВИЛЬНО
Как же правильно? Вот как: прежде чем приступить к поиску, постарайся в мыслях точно определить, зачем тебе книга, чего ты ждешь от нее, то есть подумай о цели своего чтения. Например, очень часто людям хочется с помощью книги – поднять себе настроение, – разобраться в сложной ситуации, – оценить уровень своих знаний, – понять другого человека, – сопоставить точки зрения, – отлично выполнить задание. Чтобы достичь своей цели, надо продумать ход поиска книги, определить возможные источники и выбрать из них самый удобный.
БИБЛИОТЕКА ПРЕДОСТАВЛЯЕТ ТЕБЕ МНОЖЕСТВО СПОСОБОВ ПОИСКА И ВОЗМОЖНОСТЕЙ ВЫБОРА – ИСПОЛЬЗУЙ ИХ! О ТЕМЕ И ЦЕЛИ ЧТЕНИЯ
Представь: два читателя хотят взять книгу на одну тему – о собаках. Оба уже нашли полку с литературой по собаководству и теперь выбирают. Один перебирает книги нерешительно, колеблется и после долгих поисков отходит от стеллажа с пустыми руками. Второй действует увереннее и, просматривая литературу, находит нужную книгу так быстро, словно кто-то ему на нее указал. Перед читателями были одни и те же книги. Почему одному из них ничего не удалось найти? Может быть, второй читатель владеет каким-то секреток поиска? Если б у него о том спросили, он ответил бы просто: "Я точно знаю, зачем мне книга по этой теме – хочу устроить своему щенку удобное жилье". Оказывается, второй читатель не только сформулировал тему (о собаках), но и мысленно представил, как воспользуется полученной информацией. Секрет его удачи в целенаправленности, а помог он себе сам. Именно этого недоставало первому читателю – тот был готов к поиску только наполовину.
ЦЕЛЬ НАПРАВЛЯЕТ ПОИСК, ОНА ПОМОГАЕТ ЧИТАТЕЛЮ ОРИЕНТИРОВАТЬСЯ В СОДЕРЖАНИИ КНИГ И ДЕЛАТЬ ПРАВИЛЬНЫЙ ВЫБОР.
Прежде чем приступить к поиску, мысленно сформулируй не только тему, но и цель чтения. ТЕМА – это тот предмет, о котором ты хочешь читать. Предположим, ты уже знаешь, О ЧЕМ тебе нужна книга. Теперь хорошенько подумай, С КАКОЙ ЦЕЛЬЮ ты будешь ее читать, ЗАЧЕМ тебе новая информация, КАК собираешься ее использовать. Если тебе самому стало понятно, чего ждешь от книги, ты ГОТОВ К ПОИСКУ. Теперь ты знаешь, ЧТО тебе нужно.
ДЕЙСТВУЙ! ПОМОЩЬ ОТ КНИГИ ПОЛУЧИТ ЛИШЬ ТОТ, КТО ЗНАЕТ, ЗАЧЕМ ЕЕ ЧИТАЕТ! ПРАВИЛА ПОИСКА ИНФОРМАЦИИ
Хорошо, если в нужный момент в руках оказывается именно та книга, которая помогает справиться со сложностями. Помнишь, как герой книги Джоан Ролинг "Гарри Поттер и Кубок огня" долго-долго искал книгу, которая помогла бы ему выполнить третье задание Турнира Трех Волшебников? В ночь перед турниром "...Гарри с мыслью, что еще немного и он начитается на всю оставшуюся жизнь, снова обложился пыльными книгами и принялся искать заклинание, чтобы выжить без воздуха". Просмотри книгу, еще раз вчитайся и вдумайся в знакомые строки – опыт Гарри Поттера поможет тебе понять основные правила поиска информации. Вот они:

ПРАВИЛО № 1 – читатель должен хорошо понимать, ЧТО ему нужно, О ЧЕМ он будет читать. ЯСНО И ЧЕТКО ОПРЕДЕЛИ ПРЕДМЕТ, ТЕМУ ЧТЕНИЯ, СОДЕРЖАНИЕ НЕОБХОДИМОЙ ИНФОРМАЦИИ.

ПРАВИЛО № 2 – читатель должен хорошо представлять, чего он ждет от книга, как использует полученную информацию. ОБДУМАЙ, ЗАЧЕМ БУДЕШЬ ЧИТАТЬ И МЫСЛЕННО СФОРМУЛИРУЙ ЦЕЛЬ ЧТЕНИЯ.

ПРАВИЛО № 3 – читатель должен спланировать последовательность своих действий и выбрать самый короткий путь к книге. ПРОДУМАЙ ХОД ПОИСКА И ОПРЕДЕЛИ ЕГО НАИЛУЧШИЙ ИСТОЧНИК.

Правило № 1 кажется легко выполнимым только на первый взгляд. Если слово для определения темы найдено неточно, поиск не приведет к нужному результату. Именно так и случилось с Гарри – ему не сразу удалось сформулировать тему. Сначала он думал, что это "вода", долго просматривал книги, но нужной так и не нашел. Как ты знаешь, участники турнира выполняли задания. Получив какое-то задание, некоторые люди решают, что их цель только в том и состоит, чтобы выполнить его. Хорошо, что Гарри не остановился на этой мысли. После долгих раздумий у него определилась еще одна, более важная, ЛИЧНАЯ ЦЕЛЬ – он "принялся искать заклинание, чтобы выжить без воздуха". Вот когда он до конца понял, ради чего ему стоит рыться в книгах – от них зависела его жизнь. Хотя науку поиска он освоил еще не вполне, смысл
Правило № 2 усвоил как нельзя лучше. Правило № 1 Гарри выполнить не удалось, поэтому и с Правилом № 2 он тоже не справился. Он не сумел верно определить источник поиска, пришлось использовать все – фонд библиотеки, ее Особой секции, помощь друзей (он даже просил помощи у сердитой библиотекарши!). Затрачено много усилий, время уже на исходе, а нужная информация так и не найдена – путь к ней оказался слишком долгам! Как видишь, поиск информации – это такая наука, которой даже волшебнику непросто выучиться. Пример Гарри Поттера показал нам, что – при поиске информации волшебные средства не действуют, надо полагаться только на собственные силы, – поиск надо вести последовательно и по правилам, – все три правила одинаково важны и каждое надо выполнить, – чем больше тренируешься, тем лучше получается.

НАУЧИТЬСЯ ЭТОМУ МОЖЕТ КАЖДЫЙ – БИБЛИОТЕЧНЫЙ РЕПЕТИТОР

УВЕРЕН И В ТВОЕМ УСПЕХЕ!

Инструкция 4. КАК ВЫБРАТЬ КНИГУ

Перечитать все библиотечные книги не удалось никому. Да и нужно ли читать все без разбора? Удовольствие и пользу ты получишь от тех книг, которые выбрал с толком.
УЧИСЬ ИХ ИСКАТЬ и ВЫБИРАТЬ!
Первый шаг к книге надо сделать в уме – мысленно определить ЦЕЛЬ ЕЕ ЧТЕНИЯ. Задай себе вопрос: "Зачем я буду читать?" Ты сформулировал для себя ответ? Да. Значит ты готов ко второму шагу.
Теперь тебе предстоит определить, КАКИМ ОБРАЗОМ ОТЫСКАТЬ ее побыстрее. Тот, кто думает, что достаточно подойти к стеллажам, и нужная книга сама окажется в руках, ошибается.
Сделать верный шаг к нужной книге – это значит: ТОЧНО ОПРЕДЕЛИТЬ ИСТОЧНИК ЕЕ ПОИСКА ИЛИ ВЫБОРА. БИБЛИОТЕКА ПРЕДОСТАВЛЯЕТ ТЕБЕ МНОЖЕСТВО ИСТОЧНИКОВ: если тебе нужна определенная книга о наличии книг информирует АЛФАВИТНЫЙ КАТАЛОГ если тебе нужно выполнить домашнее задание твоими помощниками станут СИСТЕМАТИЧЕСКИЙ КАТАЛОГ
КАРТОТЕКА СТАТЕЙ
ТЕМАТИЧЕСКИЕ картотеки, папки, выставки
СПРАВОЧНИКИ,
СЛОВАРИ,
ЭНЦИКЛОПЕДИИ
РЕКОМЕНДАТЕЛЬНЫЕ СПИСКИ,
БИБЛИОГРАФИЧЕСКИЕ УКАЗАТЕЛИ
если тебя интересуют книжные новинки - ты
найдешь их на ВЫСТАВКЕ или в КАРТОТЕКЕ "НОВЫЕ КНИГИ" если ты захочешь узнать, какие журналы и газеты есть в библиотеке загляни в РЕГИСТРАЦИОННУЮ КАРТОТЕКУ ПЕРИОДИКИ
Если ты не можешь решить, что взять обратись
К книгам на ОТКРЫТОМ ДОСТУПЕ,
ТЕМАТИЧЕСКИМ ВЫСТАВКАМ,
ВЫСТАВКЕ НОВЫХ КНИГ,
РЕКОМЕНДАТЕЛЬНЫМ СПИСКАМ

Инструкция 5. ЕСЛИ ТЫ НЕ ЗНАЕШЬ, ЧТО ЛУЧШЕ СДЕЛАТЬ, ПОСОВЕТУЙСЯ С БИБЛИОТЕКАРЯМИ!

СПРАВОЧНО-БИБЛИОГРАФИЧЕСКИЙ АППАРАТ БИБЛИОТЕКИ (СБА) – ЭТО: –
АЛФАВИТНЫЙ КАТАЛОГ – СИСТЕМАТИЧЕСКИЙ КАТАЛОГ – ТЕМАТИЧЕСКИЕ КАРТОТЕКИ и ПАПКИ ЧТО ТАКОЕ СБА? – ЭНЦИКЛОПЕДИИ, СПРАВОЧНИКИ, СЛОВАРИ – БИБЛИОГРАФИЧЕСКИЕ УКАЗАТЕЛИ
КОМУ И ЗАЧЕМ НУЖЕН СБА? ОН ПОМОГАЕТ ТОМУ, КТО – подбирает литературу по личным вкусам и интересам, – хочет хорошо выполнять домашние задания, писать содержательные сочинения и рефераты, – стремится к самостоятельности суждений и занимается самообразованием. КАК СБА ЭТО ДЕЛАЕТ?
• АЛФАВИТНЫЙ КАТАЛОГ содержит сведения обо всех книгах библиотеки – он сразу отвечает на вопрос, есть ли в ней нужное издание.
• СИСТЕМАТИЧЕСКИЙ КАТАЛОГ подсказывает читателю содержание книг – сведения о них расположены в нем по отраслям знания.
• ТЕМАТИЧЕСКИЕ КАРТОТЕКИ хранят журнальную и газетную информацию,
• ЭНЦИКЛОПЕДИИ, СПРАВОЧНИКИ, СЛОВАРИ содержат основные сведения о предметах, кратко объясняют их смысл и значения слов,
• БИБЛИОГРАФИЧЕСКИЕ УКАЗАТЕЛИ дают советы о том, что читать. ТОТ, КТО ИСПОЛЬЗУЕТ СБА, ИДЕТ К ЗНАНИЯМ КРАТЧАЙШИМ ПУТЕМ!

Инструкция 6. ЧТО ТАКОЕ БИБЛИОТЕЧНЫЙ КАТАЛОГ

В библиотеке собрано несколько тысяч книг разного содержания. Сведения о каждой из них записаны на специальной карточке. По этим записям одну книгу можно отличить от другой. Книги читатели берут домой, а карточки с их описаниями всегда хранятся в библиотеке. Для быстроты поиска данных о книгах, карточки расставляют строго по порядку. Получается перечень всех библиотечных книг – КАТАЛОГ.
Карточки с описаниями книг можно расставить по алфавиту их авторов и названий. Так организован АЛФАВИТНЫЙ КАТАЛОГ. Если знать алфавит, легко узнать, книга каких авторов есть в библиотеке
Карточки с спасанием книг сходного содержания можно собрать вместе, дать каждой группе свой номер и поставить их по порядку номеров – получится система. Так организован СИСТЕМАТИЧЕСКИЙ КАТАЛОГ. Читатель, знакомый с его устройством, очень быстро может подобрать книги по теме. Каталожные карточки ставят в маленькие выдвижные ящики, делают на них пояснительные надписи и по порядку расставляют в большой каталожный ящик. Читатель по надписям определяет нужный ему ящичек, выдвигает его, просматривает описания на карточках и по ним отбирает необходимые книги.
КАТАЛОГИ – ЭТО МОЗГ БИБЛИОТЕКИ: В ИХ ПАМЯТИ ХРАНЯТСЯ СВЕДЕНИЯ ОБО ВСЕХ КНИГАХ. КАТАЛОГИ ДАЮТ ТОЧНЫЕ ОТВЕТЫ НА ВОПРОСЫ ЧИТАТЕЛЕЙ.

НАЙКРАШІ САЙТИ ДЛЯ ВАС!

ОНЛЯНДІЯ

Мировая цифровая библиотека

Самые необычные библиотеки мира

Очень необычные книги

Первый в мире онлайн музей частного творчества

Сайт "Искусство в Украине"

Импрессионизм в интернете

Фахівці апарату Національної комісії здійснюють підготовку каталогу «білих сайтів». Робота над цим завданням передбачала створення переліку безпечних Інтернет-ресурсів, рекомендованих для перегляду дітьми.

Ініційований Головою Національної комісії В.В. Костицьким проект - перспективний напрямок у сфері протидії поширення через Інтернет-мережу шкідливої інформації, а також одна з перших соціальних програм, запропонованих в Україні.

Загалом фахівцями апарату Національної комісії було опрацьовано близько 200 сайтів. Аналізу підлягали спеціалізовані портали дитячої літератури, електронні бібліотеки, освітньо-інформаційні ресурси, сайти музеїв та картинних галерей тощо.

Спеціалізовані Інтернет-сайти дитячої літератури

веб-сайт „Книги для дітей”

веб-сайт для дітей „Весела абетка”

веб-сайт „Дитяча література”

веб-сайт „Українська казка”

літературний сайт Ігоря Січовика

Інтернет-сайти бібліотек та електронних бібліотек

веб-сайт Державної бібліотеки України для юнацтва (Київ)

веб-сайт „Бібліотеки в мережі Internet”

веб-сайт Бібліотеки Конгресу США

веб-сайт Британської бібліотеки

Інтернет-сайти музеїв та картинних галерей України та світу

портал „Музеи Украины”

веб-сайт Національного заповідника „Херсонес Таврійський”

веб-сайт „Музейний простір України”

веб-сайт Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років

веб-сайт Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

веб-сайт Львівської національної галереї мистецтв

http://www.museum.lviv.ua/

Бібліотеки та науково-інформаційні центри України

Бібліотеки загальнодержавного значення

 1. Державна бібліотека України для юнацтва (Київ)
 2. Державна історична бібліотека України (Київ)
 3. Державна наукова сільськогосподарська бібліотека (Київ)
 4. Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського (Київ)
 5. Державна науково-технічна бібліотека України (Київ)
 6. Львівська національна наукова бібліотека ім. В. Стефаника
 7. Національна бібліотека України для дітей (Київ)
 8. Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського (Київ)
 9. Національна наукова медична бібліотека України (Київ)
 10. Національна парламентська бібліотека України (Київ)
 11. Одеська державна наукова бібліотека ім. М. Горького
 12. Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка
 13. Центральная государственная научно-техническая библиотека горно-металлургического комплекса Украины (Днепропетровск)
  Республіканські та обласні універсальні наукові бібліотеки
 14. Крымская республиканская универсальная научная библиотека им. И. Франко (Симферополь)
 15. Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва
 16. Волинська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олени Пчілки
 17. Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека
 18. Донецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. Н.К. Крупської
 19. Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека (Ужгород)
 20. Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.Я. Франка
 21. Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського
 22. Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.М. Горького
 23. Миколаївська державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова
 24. Публічна бібліотека ім. Лесі Українки (Київ)
 25. Рівненська державна обласна бібліотека
 26. Сумська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Н.К. Крупської
 27. Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека
 28. Харківська обласна універсальна наукова бібліотека
 29. Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара
 30. Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Миколи Островського
 31. Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка
 32. Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. Михайла Івасюка
 33. Чернігівська державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка
  Спеціальні бібліотеки(бібліотеки науково-дослідних установ, навчальних закладів, підприємств, організацій)
 34. Бібліотека Верховної Ради України (Київ)
 35. Бібліотека Запорізького національного технічного університету
 36. Бібліотека Запорізької державної інженерної академії
 37. Бібліотека Європейського університету (Київ)
 38. Бібліотека Київського національного економічного університету
 39. Бібліотека Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів
 40. Бібліотека Київського національного торговельно-економічного університету
 41. Бібліотека Київського університету права
 42. Бібліотека Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка
 43. Бібліотека Національного транспортного університету (Київ)
 44. Бібліотека Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова
 45. Бібліотека Національного фармацевтичного університету (Харків)
 46. Бібліотека Національної академії державного управління при Президентові України (Київ)
 47. Бібліотека Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка
 48. Бібліотека Харківської державної зооветеринарної академії
 49. Миколаївська науково-педагогічна бібліотека
 50. Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр Міжрегіональної Академії управління персоналом (Київ)
 51. Наукова бібліотека ім. О.Гончара Дніпропетровського національного університету
 52. Наукова бібліотека Донецького національного університету
 53. Наукова бібліотека Запорізького державного університету
 54. Наукова бібліотека ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка
 55. Наукова бібліотека Інституту біології південних морів НАН України (Севастополь)
 56. Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка
 57. Наукова бібліотека Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова
 58. Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"
 59. Наукова бібліотека Національного університету "Острозька академія"
 60. Наукова бібліотека Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова
 61. Наукова бібліотека Радіоастрономічного інституту НАН України (Харків)
 62. Наукова бібліотека Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (Луганськ)
 63. Наукова бібліотека Тернопільського державного економічного університету
 64. Наукова бібліотека Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя
 65. Наукова бібліотека Української академії банківської справи (Суми)
 66. Наукова бібліотека Фізико-технічного інституту низьких температур НАН України (Харків)
 67. Науково-технічна бібліотека Вінницького державного технічного університету
 68. Науково-технічна бібліотека Головної астрономічної обсерваторії НАН України (Київ)
 69. Науково-технічна бібліотека Донецького національного технічного університету
 70. Науково-технічна бібліотека Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу
 71. Науково-технічна бібліотека Національного авіаційного університету (Київ)
 72. Науково-технічна бібліотека Національного університету харчових технологій (Київ)
 73. Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України "Київський політехнічний університет"
 74. Науково-технічна бібліотека Національного технічного університету "Харківський політехнічний університет"
 75. Науково-технічна бібліотека Національного університету "Львівська політехніка"
 76. Науково-технічна бібліотека Харківського національного автомобільно-дорожнього університету
 77. Научная библиотека Крымского филиала Института археологии НАН Украины (Симферополь)
 78. Научно-техническая библиотека Морского гидрофизического института НАН Украины (Севастополь)
 79. Херсонська обласна наукова медична бібліотека
 80. Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
  Спеціалізовані бібліотеки (для дітей і юнацтва)
 81. Волинська обласна бібліотека для юнацтва
 82. "Библиотека Дружбы народов" — филиал №14 ЦБС для детей г. Севастополя
 83. Луганская областная детская библиотека
 84. Львівська державна обласна бібліотека для дітей
 85. Міська спеціалізована молодіжна бібліотека "Молода Гвардія" (Київ)
 86. Система бібліотек для дітей м. Дніпропетровська
 87. Тернопільська обласна бібліотека для дітей
 88. Тернопільська обласна бібліотека для молоді
 89. Херсонська обласна бібліотека для дітей
 90. Черкаська обласна бібліотека для дітей ім. О. Кошового
 91. Чернігівська державна обласна бібліотека для юнацтва
 92. Централизованная библиотечная система для детей г. Севастополя
 93. Центральная библиотека для детей им. Ш. Кобера и М. Хоменко (Николаев)
  Публічні бібліотеки міст і районів
 94. Дніпропетровська центральна міська бібліотека
 95. Заліщицька централізована бібліотечна система (Тернопільська обл.)
 96. Краматорская городская библиотека им. М. Горького
 97. Севастопольская Центральная городская библиотека им. Л.Н. Толстого
 98. Сокальська центральна районна бібліотека ім. В. Бобинського
 99. Центральна бібліотека ім. М.Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва
 100. Центральна публічна бібліотека м. Комсомольська (Полтавська обл.)
 101. Централізова бібліотечна система Оболонського району м. Києва
 102. Централізова бібліотечна система м. Харцизька
  Бібліотеки української літератури за кордоном
 103. Бібліотека Наукового Товариства ім. Шевченка (Нью-Йорк)
 104. Бібліотека української літератури в Москві

Бібліотечні асоціації України

 1. Асоціація бібліотек України
 2. Українська бібліо
Кiлькiсть переглядiв: 1534